قیمت آهک

صفحه اصلی>بلاگ>قیمت آهک

قیمت آهک

قیمت روز آهک

قیمت آهک فله ای
قیمت هر کیسه آهک 25 کیلوگرمی
قیمت اهک تنی (جامبو)
قیمت آهک هیدراته
قیمت اهک زنده کلوخه
قیمت آهک زنده میکرونیزه
قیمت آهک مرده
قیمت اهک قم
قیمت آهک در اصفهان
قیمت آهک در مشهد
قیمت آهک در تهران
قیمت آهک خوراکی
قیمت آهک بهداشتی
قیمت اهک کلسینه
قیمت آهک ساختمانی
قیمت آهک صنعتی
قیمت آهک آذرشهر
قیمت آهک میکرونیزه

قیمت آهک در کشور به شدت تحت تاثیر رکود و رونق ساخت و ساز قرار دارد. با وجود اینکه آهک کابرد های متعددی در بخش های صنعت و کشاورزی نیز دارد. برای مثال آهک صنعتی در بخش های مختلف تولیدی نظیر تولید پلیمر های مختلف در ساخت پلاستیک ، تولید لاستیک ، تولید آسفالت ، تولید رنگ و رزین ، صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی و صنعت تصفیه آب و فاضلاب بکار می رود.

تاثیر بسته بندی بر قیمت

با توجه به اینکه قیمت کیسه و نوع بسته بندی بر قیمت این محصول تاثیر گذار است ، بنابراین باید به خرید آهک کیسه ای و فله ای توجه داشت. خریدارانی که محل مناسب برای نگه داری آهک در اختیار دارند ، بهتر است آهک فله خریداری نمایند تا هزینه های آنها به میزان زیادی کاهش یابد زیرا آهک ماده ای ارزان قیمت است و قیمت آن بیشتر تحت تاثیر عوامل جانبی نظیر بسته بندی و حمل و نقل می باشد. در برخی موارد ، قیمت کیسه آهک از قیمت خود محصول گران تر می شود. بسته بندی با توجه به خواست خریدار و یا محل ارسال بار تعیین می گردد و به صورت زیر می باشد:

آهک فله ای : برای مصرف کنندگان که فضای خشک و مناسب برای نگهداری آهک در اختیار داشته و یا قصد مصرف فوری آن را در پروژه ساختمانی دارند توصیه می شود از آهک فله ای استفاده کننده که به دلیل حذف بسته بندی ، قیمت بسیار پایین تری دارد ولی نمی توان به مدت زمان زیادی آن را نگه داری کرد.

آهک کیسه ای : کیسه گیری استاندارد آهک در اوزان 25 تا 40 کیلوگرمی انجام می شود. این وزن برای اینکه کارگران به صورت انفرادی قادر به بار گیری و یا تخلیه آن باشند مناسب است. ولی مدت زمان زیادی برای این عمل نیاز است.

آهک در جامبوبگ ، پالت ، تسمه و شیرینگ : برای مواردی که خریدار دارای انبار مجهز به جرثقیل و سیستم های لازم باشد و به منظور صادرات به دیگر کشور ، کیسه های آهک در داخل جامبو بگ و بیگ بگ قرار می گیرد. همچنین می توان کیسه ها را بر روی پالت چوبی قرار داده و با استفاده شیریگ و تسمه ، آنها را تثبیت نمود. این نوع بسته بندی موجب افزایش قیمت اهک خواهد شد.

 

تاثیر حمل و نقل بر قیمت

حمل و نقل دیگر عامل ماثر بر قیمت آهک است. با توجه به اینکه کارخانه تولید آهک ، بخصوص آهک های فراوری شده نظیر آهک هیدراته و آهک زنده در کشور به تعداد محدود می باشد ، هزینه حمل عاملی تاثیر گذار در قیمت این محصول است. در مورد اهک به دلیل اینکه ارزان قیمت می باشد ، هزینه حمل برای مصرف کنندگان بسیار اهمیت دارد. اصولا توصیه می شود چنانچه محل مصرف از کارخانه تولید آهک فاصله زیادی دارد ، در حجم بالا و با کامیون و تریلی خرید انجام گیرد تا هزینه حمل کاهش چشمگیری برای خریدار داشته باشد. ارسال بار از مبدا کارخانه توسط وسایل مختلفی انجام می شود که صورت زیر است:

  • وانت نیسان جهت جابجایی وزن دو هزار کیلوگرم یا کمتر
  • خاور و کامیونت برای انتقال وزن دو هزار کیلوگرم تا پنج هزار کیلوگرم
  • کامیون تک قادر به انتقال تا ظرفیت ده هزار کیلوگرم است
  • کامیون جفت با قدرت بیشتر می تواند تا پانزده هزار کیلوگرم آهک را انتقال دهد
  • تریلی نیز با توجه به نوع بسته بندی آهک ، برای حمل باری با وزن هجده هزار تا بیست و نه هزار کیلوگرم مناسب است

قیمت آهک و تاثیر آن بر اقتصاد

آهک یکی از مهم ترین مواد معدنی و شیمیایی مورد مصرف در صنایع مختلف تولیدی ، خدماتی و کشاورزی در