قیمت آهک

صفحه اصلی>بلاگ>قیمت آهک

قیمت آهک

قیمت روز آهک

قیمت آهک فله ای
قیمت هر کیسه آهک 25 کیلوگرمی
قیمت اهک تنی (جامبو)
قیمت آهک هیدراته
قیمت اهک زنده کلوخه
قیمت آهک زنده میکرونیزه
قیمت آهک مرده
قیمت اهک قم
قیمت آهک در اصفهان
قیمت آهک در مشهد
قیمت آهک در تهران
قیمت آهک خوراکی
قیمت آهک بهداشتی
قیمت اهک کلسینه
قیمت آهک ساختمانی
قیمت آهک صنعتی
قیمت آهک آذرشهر
قیمت آهک میکرونیزه

قیمت آهک در کشور به شدت تحت تاثیر رکود و رونق ساخت و ساز قرار دارد. با وجود اینکه آهک کابرد های متعددی در بخش های صنعت و کشاورزی نیز دارد. برای مثال آهک صنعتی در بخش های مختلف تولیدی نظیر تولید پلیمر های مختلف در ساخت پلاستیک ، تولید لاستیک ، تولید آسفالت ، تولید رنگ و رزین ، صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی و صنعت تصفیه آب و فاضلاب بکار می رود.

تاثیر بسته بندی بر قیمت

با توجه به اینکه قیمت کیسه و نوع بسته بندی بر قیمت این محصول تاثیر گذار است ، بنابراین باید به خرید آهک کیسه ای و فله ای توجه داشت. خریدارانی که محل مناسب برای نگه داری آهک در اختیار دارند ، بهتر است آهک فله خریداری نمایند تا هزینه های آنها به میزان زیادی کاهش یابد زیرا آهک ماده ای ارزان قیمت است و قیمت آن بیشتر تحت تاثیر عوامل جانبی نظیر بسته بندی و حمل و نقل می باشد. در برخی موارد ، قیمت کیسه آهک از قیمت خود محصول گران تر می شود. بسته بندی با توجه به خواست خریدار و یا محل ارسال بار تعیین می گردد و به صورت زیر می باشد:

آهک فله ای : برای مصرف کنندگان که فضای خشک و مناسب برای نگهداری آهک در اختیار داشته و یا قصد مصرف فوری آن را در پروژه ساختمانی دارند توصیه می شود از آهک فله ای استفاده کننده که به دلیل حذف بسته بندی ، قیمت بسیار پایین تری دارد ولی نمی توان به مدت زمان زیادی آن را نگه داری کرد.

آهک کیسه ای : کیسه گیری استاندارد آهک در اوزان 25 تا 40 کیلوگرمی انجام می شود. این وزن برای اینکه کارگران به صورت انفرادی قادر به بار گیری و یا تخلیه آن باشند مناسب است. ولی مدت زمان زیادی برای این عمل نیاز است.

آهک در جامبوبگ ، پالت ، تسمه و شیرینگ : برای مواردی که خریدار دارای انبار مجهز به جرثقیل و سیستم های لازم باشد و به منظور صادرات به دیگر کشور ، کیسه های آهک در داخل جامبو بگ و بیگ بگ قرار می گیرد. همچنین می توان کیسه ها را بر روی پالت چوبی قرار داده و با استفاده شیریگ و تسمه ، آنها را تثبیت نمود. این نوع بسته بندی موجب افزایش قیمت اهک خواهد شد.

 

تاثیر حمل و نقل بر قیمت

حمل و نقل دیگر عامل ماثر بر قیمت آهک است. با توجه به اینکه کارخانه تولید آهک ، بخصوص آهک های فراوری شده نظیر آهک هیدراته و آهک زنده در کشور به تعداد محدود می باشد ، هزینه حمل عاملی تاثیر گذار در قیمت این محصول است. در مورد اهک به دلیل اینکه ارزان قیمت می باشد ، هزینه حمل برای مصرف کنندگان بسیار اهمیت دارد. اصولا توصیه می شود چنانچه محل مصرف از کارخانه تولید آهک فاصله زیادی دارد ، در حجم بالا و با کامیون و تریلی خرید انجام گیرد تا هزینه حمل کاهش چشمگیری برای خریدار داشته باشد. ارسال بار از مبدا کارخانه توسط وسایل مختلفی انجام می شود که صورت زیر است:

  • وانت نیسان جهت جابجایی وزن دو هزار کیلوگرم یا کمتر
  • خاور و کامیونت برای انتقال وزن دو هزار کیلوگرم تا پنج هزار کیلوگرم
  • کامیون تک قادر به انتقال تا ظرفیت ده هزار کیلوگرم است
  • کامیون جفت با قدرت بیشتر می تواند تا پانزده هزار کیلوگرم آهک را انتقال دهد
  • تریلی نیز با توجه به نوع بسته بندی آهک ، برای حمل باری با وزن هجده هزار تا بیست و نه هزار کیلوگرم مناسب است

قیمت آهک و تاثیر آن بر اقتصاد

آهک یکی از مهم ترین مواد معدنی و شیمیایی مورد مصرف در صنایع مختلف تولیدی ، خدماتی و کشاورزی در کشور است. این محصول به خصوص در بخش ساخت و ساز بسیار اهمیت دارد و قیمت آن تاثیر مستقیم بر بخش ساختمانی خواهد داشت. از آهک به صورت مستقیم در تهیه ملات باتارد ، ملات پودر سنگ و سیمان سفید و سیاه ، تولید سیمان به عنوان مهمترین و پر کاربرد ترین ماده ساختمانی ، تولید آسفالت به عنوان اصلی ترین ماده در جاده سازی و همچنین در تولید مصالح ساختمانی نظیر برخی انواع آجر و بلوک استفاده می شود.

در نتیجه‌ی افزایش یا کاهش قیمت هر تن اهک ، تاثیر مستقیم آن را می توان بر بخش ساختمانی مشاهده نمود. از طرفی آهک به شکل فراوانی در تولید بسیاری از محصولات شیمیایی و مصرفی نظیر کاغذ و پلاستیک بکار می رود که کاربرد آن تمام جوانب زندگی ما را در بر گرفته است. نقش پر کننده این ماده سبب شده تا در تولید گستره‌ی وسیعی از محصولات به کار رود بنابراین قیمت آن بر قیمت تمام شده محصولات نیز تاثیر گذار می باشد.

مجموع موارد گفته شده به این معنا است که مصرف کنندگان برای این که هزینه های خود را کاهش داده و سود خود را به حداکثر برسانند ، باید عوامل مختلفی را در جهت کاهش قیمت آهک مصرفی در صنعت خود در نظر بگیرند. این کاهش قیمت از طرق مختلف نظیر انتخاب بهترین نوع بسته بندی ، مناسب ترین وسیله حمل و نقل و نیز آهک با کیفیت متناسب با کاربرد آن امکان پذیر است.

آهک از کجا بخریم

خرید آهک با قیمت مناسب و کیفیت مورد نظر برای هر مصرف کننده ای از اهمیت بالایی برخورد است. به دلیل این که این محصول یک ماده اولیه است و معمولا در حجم بسیار بالایی هم مصرف می گردد ، بنابراین انتخاب ارزان ترین قیمت متناسب با کیفیت مورد نظر آهک بر صرفه اقتصادی صنعت بسیار تاثیر گذار خواهد بود. توصیه می شود به منظور حذف واسطه ها ، کاهش زمان ارسال بار و کاهش هزینه های جانبی ، آهک را مستقیما از تولید کننده آن خریداری نمایید.

کارخانه تولید آهک پارس شیمی  ، با سابقه طولانی در زمینه تولید آهک مورد مصرف در تمامی صنایعی که از آن استفاده می شود ، تجربه بالایی در زمینه تامین نیاز خریداران و همزمان عرضه ارزان ترین محصول را در بسته بندی های متناسب دارد. جهت اخذ اطلاعات لازم در مورد نوع آهک مورد مصرف در صنعت خود و یا خرید ارزان ترین آهک با مناسب ترین کیفیت ، با بخش بازرگانی کارخانه آهک پارس شیمی تماس حاصل نمایید.

4.4/5 - (5 امتیاز)
2020-01-04T10:28:42-01:00

ثبت ديدگاه

Call Now Button