آهک ضدعفونی

صفحه اصلی>بلاگ>آهک ضدعفونی

آهک ضدعفونی

آهک ضدعفونی کننده

آهک ضدعفونی کننده ای قوی و ارگانیک است که به دلیل خاصیت سوزانندگی زیادی که دارد برای از بین بردن عفونت بسیار ماثر است. آهک ماده ای به شدت قلیایی و سوزاننده است و بیشتر در مرغداری و صنعت پرورش طیور بکار می رود. معمولا مرغداری ها پیش از جوجه ریزی و زمانی که سالن هنوز خالی است ، از طریق محلول پاشی آهک ، عفونت و باکتری های باقی مانده از دوره پرورش قبلی را پاک سازی می کنند. همچنین در زمان دفن تلفات گله ، به منظور جلوگیری از گسترش عفونت در خاک ، بر روی آن پودر آهک ضدعفونی کننده می ریزند. بسیاری از کارخانجات و شهرداری ها هم جهت دفن زباله های عفونی ، از آهک استفاده می نمایند.

مواد ضدعفونی کننده بسیار زیادی در صنایع و مشاغل برای گندزدایی و از بین بردن میکروب ها استفاده می شود که بسیاری از آنها از آهک قوی تر هستند. اما مزیت آهک ضدعفونی در قیمت ارزان و بوی زننده بسیار اندک آن است و پس از ضدعفونی کردن هم به راحتی با آب شسته شده و آثار سمیت آن از بین می رود. آهک به دلیل اینکه خاصیت قلیایی بسیار بالایی دارد ، شرایط را برای رشد میکروارگانیسم های بیماری زا ، مرگبار می کند. این ماده با از بین بردن غشاء سلولی این میکروب ها ، آنها را از بین می برد.

چه نوعی از آهک را استفاده نماییم

انواع آهک را می توان از میکروب کشی بکار برد. آهک خام یا پودر سنگ آهک ، آهک زنده (آهک پخته شده) و آهک هیدراته (آهک شکفته) برای ضدعفونی مناسب هستند و هر کدام کاربرد خاصی دارد. در این میان ، آهک هیدراته بیشترین کاربرد را دارد زیرا پودر سنگ آهک خام در آب حل نمی شود و ته نشین می گردد و آهک زنده هم با آب واکنش داده و حرارت زیادی ایجاد می نماید. بنابراین این مواد برای تهیه آب آهک و محلول پاشی مناسب نیستند اما آهک هیدراته در آب حل شده و به زودی ته نشین نمی شود و می توان از آن برای محلول پاشی دیوار ها و سطوح مختلف سالن های پرورش طیور و استبل و محل های پرورش دام استفاده نمود.

هر چه کیفیت آهک مصرفی بالاتر بوده و غلظت کلسیمی آن بیشتر باشد ، خاصیت ضدعفونی بالاتری خواهد داشت. این امر بخصوص در مورد آهک زنده اهمیتی مضاعف دارد زیرا هر چه خلوص این محصول بالاتر باشد ، زودتر و با حرارت بیشتر به جوش آمده و خاصیت گندزدایی قوی تری ایجاد می کند.

نکته مهم در آهک پاشی محل پرورش دام و طیور این است که ضدعفونی باید زمانی انجام شود که سالن کاملا خالی بوده و حیوانات حضور نداشته باشند زیرا همان طور که گفته شد ، آهک ضدعفونی کننده یک ماده به شدت قلیایی و سوزانده است که می تواند موجب سوختگی شیمیایی حیوانات و یا حتی مرگ آنها شود. قرار دادن حوضچه های آب آهک در وروردی سالن های پرورش و یا استخر های شنا یا پرورش آبزیان یک راهکار مناسب برای جلوگیری از سرایت آلودگی از طریق ورود افراد به داخل محوطه است.

برخی مزایای مصرف آهک ضدعفونی کننده عبارت است از:

  • دارا بودن خاصیت قلیایی (شرایط اسیدی برای رشد میکروب ها مناسب است) و از بین بردن عوامل بیماری زا
  • همه منظوره و قابل مصرف برای ضدعفونی محل های پرورش دام طیور ، شیلات ، استخر شنا ، محل های دفن زباله و تلفات گله حیوانات
  • قیمت بسیار ارزان نسبت به مواد ضدعفونی کننده شیمیایی نظیر فرمالدهید (فرمالین) ، الکل ها ، آب ژاول و هیدورکسید سدیم
  • در دسترس بودن همیشگی و تولید در داخل کشور

فروش آهک ضدعفونی

کارخانه آهک پارس شیمی بزرگترین تولید کننده آهک در کشور ، انواع آهک برای ضدعفونی را در اختیار مصرف کنندگان در صنایع و مشاغل مختلف قرار می دهد. آهک ضدعفونی مورد مصرف در مرغداری و گاوداری ، استخر های شنا ، شیلات ، دفن زباله و … را با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت از ما بخواهید.

4/5 - (12 امتیاز)
2019-11-10T18:31:07-01:00

يك ديدگاه

  1. عماد سپتامبر 4, 2020 در 6:21 ق.ظ - پاسخ دادن

    آیا آهک ویروس کرونا رو هم از بین میبره ؟ برای ورود به مدارس میشه جلوی درب مدارس این محلول رو گذاشت؟

ثبت ديدگاه

Call Now Button