آهک مرده

صفحه اصلی>بلاگ>آهک مرده

آهک مرده

آهک مرده چیست

آهک مرده یکی از انواع آهک های فراوری شده است که کاربرد های زیادی در بخش های مختلف صنعتی ، خدماتی و کشاورزی دارد. از این نوع آهک در امور ساختمانی – تصفیه آب – فولادسازی و ذوب آهن – تولید محصولات شیمیایی از طریق خنثی کردن اسید و … استفاده می شود. آهک مرده به صورت گرد مانند و سفید رنگ است و اصلا در آب حل نمی شود.

آهک ها در انواع متفاوت و متنوعی به بازار مصرف عرضه می گردد. این محصول را می توان به صورت سنگ آهک (آهک خام) ، پودر سنگ آهک ، آهک زنده و آهک مرده تولید نموده و برای منظور های مختلف مورد مصرف قرار داد. تنوع آهک سبب می شود تا زمینه مصرف آن گستره زیادی داشته باشد و بسیار از امور صنعتی و غیر صنعتی را مورد پوشش قرار دهد.

جدول مشخصات فنی
فرمول آهک مردهCa(OH)2
اسامی فارسیآهک شکفته – آهک هیدراته – آهک آبخورده – هیدروکسید کلسیم
اسامی لاتینSlaked lime – Calcium hydroxide – Hydrated lime
وزن مخصوص74.093 g/mol
شکل فیزیکیپودر سفید رنگ و بی بو
چگالی2.211 g/cm3

چرا آهک مرده

برای تولید این آهک ابتدا باید سنگ آهک خام را حرارت داده تا مواد ناخواسته آن حذف شود. این فرایند که پخت نام دارد در حرارت بالایی انجام می شود در نتیجه آهک خالص به دست می آید. این ترکیب جدید ناپایدار است که تمایل به ایجاد واکنش گرمازای فعال دارد به همین دلیل آن را آهک زنده می نامند. اما پس از انجام واکنش تبدیل به ماده ای پایدار و بی تحرک می شود در نتیجه آن را آهک مرده می نامند.

اگر آهک مرده با آب ترکیب شود یک محلول سفید رنگ تولید می شود که آن را آب آهک می نامند. آب آهک یک محلول قلیایی با کارایی بالا است که جهت ساخت و ساز ، صنایع نفت و پتروشیمی و خنثی سازی اسید ها بکار می رود. آهک مرده یا آهک هیدراته دارای فرمول هیدروکسید کلسیم است و تولید آن در حجم وسیعی در کارنجات تولید آهک انجام می شود.

هیدروکسید کلسیم یکی از ارکان محل بخش ساختمان سازی است. با این حال از نوع مرغوب آن برای موارد غذایی و خوراکی هم استفاده می شود. آب آهک یکی از مواد کاربردی برای پخت غذاها و حفظ مواد مغذی آنها پس از پخت است. در پخت مربا و برخی مواد غذایی دیگر از آب آهک به دست آمده از این نوع آهک استفاده می نمایند.

آهک مرده, قیمت فروش آهک مرده, کاربرد آهک مرده چیست,

کاربرد

  • تولید مصالح ساختمانی مختلف همچون سیمان ، اسفالت ، بتن و بلوک
  • تصفیه گاز های سمی صنایع پتروشمی و استخراج نفت و گاز
  • تولید رنگ و مواد پلیمری صنایع تولید پلاستیک و لاستیک سازی
  • ضدعفونی محل های پرورش دام و طیور
  • تولید ترکیبات کلسیمی و مواد شیمیایی دیگر
  • تولید سرباره در کوره های ذوب آهن و فولادسازی

قیمت و فروش

برای دریافت قیمت آهک مرده منطبق با برگه آنالیز و کیفیت ممتاز با بخش بازرگانی کارخانه آهک پارس شیمی تماس حاصل نمایید. فروش آهک مرده در بسته بندی های متنوع و با کیفیت مورد تایید انجام می شود. کاربرد فراوان این ماده و ظرفیت بالای تولید موجب شده کشور های همسایه و بخصوص عراق اقدام به خرید این محصول در حجم گسترده ای نمایند. صادرات آهک به عراق ارز آوری مناسبی برای کشور ، بخش تولید و صادرکنندگان دارد.

4.2/5 - (6 امتیاز)
2019-10-11T16:42:34+00:00

يك ديدگاه

  1. آترینا دسامبر 3, 2022 در 2:18 ب.ظ - پاسخ دادن

    ممنون

ثبت ديدگاه

Call Now Button