آهک میکرونیزه

صفحه اصلی>محصولات>آهک میکرونیزه

آهک میکرونیزه

آهک میکرونیزه چیست

آهک میکرونیزه Pulverized Lime یا Micronized lime از کوبش و پودر کردن سنگ آهک یا آهک زنده به دست می آید. آهک پودری به دلیل سطح مقطع بیشتر و امکان ترکیب آن با دیگر مواد مورد استفاده در صنایع مختلف ، کارایی بیشتری نسبت به سنگ اهک دارد. آهک پودری با پودر آهک میکرونیزه متفاوت است. این محصول دارای اندازه ذرات فوق العاده ریزی می باشد که با واحدی به نام میکرومتر که هزار برابر ریز تر از سانتی متر می باشد تولید می گردد.

این محصول معمولا از نوع پودر آهک زنده میکرونیزه و یا سنگ آهک خام است زیرا آهک هیدراته در زمان تولید ، خود به خود دارای حالت گرد و پودری می باشد. برای غربال کردن این محصول در سایز مورد نظر از توری های خاصی استفاده می شود که سرند نام دارد. سرند ها دارای منافذی بر روی خود بوده و هر چی تعداد این منافذ ریز تر و بیشتر باشد ، پودر میکرونیزه ریز تری بدست می آید. آهک میکرونیزه از نظر سایز دارای اندازه ذرات مش 200 تا مش 3500 است.

پودر سنگ آهک میکرونیزه

سنگ آهک از خانواده سنگ های کربناته رسوبی و از جمله پر کاربرد ترین مواد معدنی است که معمولا به عنوان ملات و یا ماده پر کننده بکار می رود. این ماده در طبیعت به شکل سنگ است و برای اینکه بتوان از آن در مصارف مختلف صنعتی ، ساختمانی یا خدماتی استفاده نمود باید به سایز های کوچک تر خورد شود. سایز های پر مصرف آهک عبارتند از:

  • آهک کلوخه
  • سنگ آهک نمره
  • پودر سنگ آهک
  • پودر آهک میکرونیزه