پودر سنگ آهک

صفحه اصلی>بلاگ>پودر سنگ آهک

پودر سنگ آهک

پودر سنگ آهک چیست

پودر سنگ آهک Limestone Powder یا خاک سنگ آهک Pulverized Limestone نوعی پودر معدنی است که از کوبش سنگ آهک یا همان سنگ کربنات کلسیم با فرمول مولکولی CaCO3 به دست می آید. برای تولید پودر سنگ آهک با توجه به نیاز مصرف کنندگان می توان از آهک کلسیم بالا و یا آهک دولومیتی که از دارای فرمول کربنات کلسیم منیزیم است استفاده نمود. همچنین دیگر انواع پودر سنگ مثل پودر مرمریت و گرانیت نیز کاربرد و ویژگی های مشابه دارد.

خاک سنگ آهک از نظر ظاهری دارای رنگ سفید و حالت یک دست است و نباید ذرات درشت سنگ و ریگ در آن وجود داشته باشد. هر چه سنگ کربنات کلسیم که کوبیده می شود دارای ناخالصی کمتر و خلوص کلسیمی بالاتری باشد ، کیفیت خاک سنگ بهتر خواهد بود. برای تولید پودر سنگ آهک از ترکیبات سنگ کوبی و فک های خردایشی به همراه سرند هایی با اندازه های مورد نظر استفاده می شود.

پودر سنگ آهک, خاک سنگ آهک چیست, قیمت پودر سنگ آهک, فروش پودر سنگ آهک,

کاربرد

  • از پودر سنگ آهک در معدن کاوی برای مهار انفجار در معادن استخراج ذغال سنگ استفاده می شود.
  • آهک به صورت پودری در کشاورزی برای خنثی سازی اسیدیته ، افزایش مواد مغذی ، افزایش مواد ارگانیک و بهبود ارگانیسم های خاک کاربرد دارد.
  • در صنایع و نیروگاه های تولید انرژی به منظور سولفور زدایی از آلاینده های تولید شده در دودکش ها بکار می رود.
  • پودر سنگ آهک را پس از آسفالت ریزی بر روی آن می ریزند تا منافذ و ترک های آسفالت را کاهش دهد.
  • صنعت نفت و پتروشیمی دیگر مصرف کننده خاک سنگ آهک است که از آن در ترکیب گل حفاری استفاده می نماید.
  • این ماده در صنعت پرورش دام و طیور دارای دو کاربرد است. اول جهت ضدعفونی سالن پرورش و استبل و دوم به عنوان مکمل غذایی برای تامین کلسیم
  • ساختمان سازی یکی از مهمترین مصرف کنندگان خاک سنگ آهک است. این محصول در تولید ملات ، شفته ریزی ، تولید سیمان و … کاربرد دارد.
  • از محلول تولید شده از آهک که آب آهک نامیده می شود برای تصفیه آب و فاضلاب استفاده می گردد.

پودر سنگ آهک, خاک سنگ آهک چیست, قیمت پودر سنگ آهک, فروش پودر سنگ آهک,

فروش پودر سنگ آهک

کارخانه تولید آهک و پودر سنگ پارس شیمی با در اختیار داشتن معادن سنگ آهک کلسیم بالا و تجهیزات سنگ کوبی مدرن ، بزرگترین تولید کننده انواع آهک از جمله پودر سنگ آهک در دانه های پودری و میکرونیزه است. محصولات تولیدی ما برای استفاده در تمامی صنایع از جمله ساختمانی ، تصفیه آب ، تولید محصولات شیمیایی ، تولید کاغذ ، تولید پلاستیک و پلیمر ، تولید لاستیک ، تولید رنگ و رزین و … مناسب بوده و قیمت رقابتی و استثنائی دارد. به منظور اخذ اطلاعات بیشتر و یا خرید آهک با ما تمای حاصل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
2019-10-01T19:29:56+00:00

ثبت ديدگاه

Call Now Button