خاک سنگ

خاک سنگ

خاک سنگ چیست

خاک سنگ به انگلیسی Stone Powder یکی از مصالح ساختمانی و مواد اولیه پر کاربرد تولید شده از کوبش سنگ های موجود در معادن است. خاک سنگ که با نام پودر سنگ هم معروف است. پودر خاک سنگ به صورت طبیعی در نقاط مختلف کره زمین تشکیل می شود ولی برای کاربرد های تجاری از پودر سنگ صنعتی استفاده می گردد. این محصول در مشاغل مختلف مثل ساختمان سازی و جاده سازی ، فولاد سازی ، تولید کاغذ ، چرم سازی ، تولید رنگ و رزین ، تولید پلیمر و لاستیک و پلاستیک ، تولید هبلکس و سنگ مصنوعی ، کشاورزی و امور خدماتی مثل تصفیه آب و فاضلاب و ضدعفونی کاربرد های زیادی دارد.

تولید پودر خاک سنگ

پودر خاک سنگ را می توان از انواع کانی های معدنی نظیر سنگ آهک ، سنگ مرمر ، شن و ماسه ، سنگ گرانیت و سنگ کربنات کلسیم تولید کرده و بنا به نوع مصرف ، هر کدام را انتخاب نمود. تولید پودر سنگ در کارخانه سنگ کوبی انجام می شود و برای این منظور از دستگاه های سنگ کوبی مختلف و آسیاب های مخصوص سنگ کوبی استفاده می کنیم. همچنین در صورت نیاز می توانیم از روش خاصی برای ریز تر کردن دانه بندی سنگ استفاده کنیم تا ذرات در حد میکرومتر تولید شود زیرا کاربرد های مختلفی برای آن وجود دارد.

انواع پودر خاک سنگ تولیدی کارخانه سنگ کوبی پارس شیمی عبارتند از:

پودر خاک سنگ شفق

یکی از محصول بسیار پر درخواست ، ارزان قیمت و با کیفیت کارخانه سنگ کوبی پارس شیمی ، پودر سنگ شفق است که بیشترین کاربرد آن در موارد ساختمانی مثل بندکشی ، تهیه ملات ، تولید بتن و شفته ریزی می باشد.

پودر خاک سنگ جوشقان اصفهان

معادن سنگ با کیفیتی در کشور ما وجود دارد که در این میان ، معادن سنگ جوشقان در استان اصفهان دارای بالاترین کیفیت ، سفیدی و درخشانی هستند. پودر سنگ جوشقان معمولا به دلیل ظاهر زیبای آن پس از نما سازی شهرت دارد. پودر جوشقان از نظر کیفیت و قیمت ، در رده بالاتری نسبت به دیگر انواع پودر خاک سنگ قرار می گیرد.

پودر خاک سنگ رنگی و سفید

برای تهیه پودر سنگ سفید که بسیار فراوان تر است ، از سنگ های رایج در معادن مثل سنگ آهک و سنگ کربنات کلسیم استفاده می شود. این سنگ ها ارزان قیمت بوده و بخش زیادی از پوسته کره زمین را تشکیل می دهند. برای تولید خاک سنگ رنگی باید از سنگ هایی که به صورت طبیعی رنگی هستند مثل سنگ مرمر استفاده شود. سنگ مرمریت یک کانی معدنی با ارزش در رنگ های مختلف است که معمولا برای نماسازی  و سنگ کاری استفاده می شود. اما می توان از خاک حاصل از سنگ تراشی آن و یا کوبش سنگ های معیوب اقدام به تولید پودر خاک سنگ مرمر نمود.

پودر خاک سنگ سوپر یا ویژه

نوع بسیار سفید ، درخشان و مرغوب پودر سنگ است که دانه بندی یکدستی داشته و در صورت استفاده در ملات های ساختمانی و یا تولید محصولات مختلف ، از چسبندگی و مقاومت بالایی برخوردار است.

خاک سنگ مرداب

پودر سنگ مرداب با نام مردار سنگ هم شناخته می شود. این ماده کاربرد صنعتی و تولیدی ندارد و بیشتر به دلیل خاصیت آن در از بین بردن بوی نامطبوع عرق معروف شده است. مردار سنگ حاوی سرب می باشد که برای سلامت انسان مضر است و پزشکان توصیه می کنند از آن استفاده نشود. این عامل سبب شده در کنار فواید خاک سنگ مرداب ، زیان های آن بیشتر بوده و ارزش استفاده نداشته باشد.

خاک سنگ

کاربرد خاک سنگ

پودر سنگ موارد مصرف گسترده ای دارد که عمده کاربرد های آن در صنایع ساختمانی و راه سازی است. از آن برای تولید سیمان ، بلوک ، کاشی و سرامیک و موزائیک استفاده می کنند.

به دلیل اینکه پودر خاک سنگ می تواند چسبندگی قیر را افزایش دهد ، به همین خاطر پس از آسفالت ریزی و یا انجام ایزوگام ، روی آن پودر سنگین ریخته می شود تا چسبندگی قیر بیشتر شود.

پودر سنگ هنری هم یکی از مواد اولیه مورد نیاز هنرمندان برای خلق آثار خود است. خاک سنگ مجسمه سازی رایج ترین ماده برای ساخت مجسمه ، پتینه کاری و آثار نقش برجسته می باشد.

پودر آهک پخته یا خام که از سنگ های آهک و کربنات کلسیم بدست می آید ، کاربرد گسترده ای در تولید سیمان ، لاستیک ، کاغذ و پلیمر هایی مختلف مثل پی وی سی دارد.

ترکیب خاک سنگ و سیمان سفید ، شناخته شده ترین ملات برای بندکشی کاشی و سرامیک است که هم چسبندگی عالی برای تقویت دیوار و کف داشته و هم خاصیت فوق العاده ضد آب دارد.

فروش خاک سنگ

فروش پودر خاک سنگ کارخانه سنگ کوبی پارس شیمی به صورت کیسه ای و فله ای انجام می شود. ما در این مجموعه انواع سنگ جوشقان ، قم ، الیگودرز ، سنگ اهک و کلسیم کربنات ، مرمریت و گرانیت را به پودر تبدیل می کنیم. کیفیت عالی ، دانه بندی یک دست و قیمت ارزان از جمله ویژگی های محصولات پارس شیمی هستند. فعالان صنایع ساختمانی ، تولیدی ، خدماتی و کشاورزی در شهرهای تهران ، مشهد ، قم ، اصفهان ، چالوس ، سمنان و … از معدن خاک سنگ پارس شیمی استفاده می کنند.

قیمت خاک سنگ

قیمت پودر خاک سنگ امروز را از بخش بازرگانی پارس شیمی دریافت نمایید. قیمت پودر سنگ جوشقان ، پودر قم ، الیگودرز و پودر شفق را به دلیل نوسانات قیمت ها در کشور ، به مدت زیادی نمی توان ثابت نگه داشت. قیمت این محصول بر اساس نوع بسته بندی ، نوع کالا و هزینه های جاری تعیین می شود. برای دریافت قیمت پودر سنگ و خرید این محصول با ما تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (5 امتیاز)
2021-07-01T09:26:42+00:00

ثبت ديدگاه

Call Now Button